Kupony na Aliexpress - skąd je brać, czy się łączą, jak używać - PORADNIK

Wszystko to, co nie pasuje do innych działów, a związane jest z AliExpress.

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Posty:194
Rejestracja:24 paź 2016, 21:18
Kontaktowanie:
Kupony na Aliexpress - skąd je brać, czy się łączą, jak używać - PORADNIK

Post autor: AliLove.pl » 16 gru 2016, 21:14

[align=center]Obrazek

[size=x-large]Kupony AliExpress do czego służą, jak zdobyć, jak usunąć? PORADNIK[/size]Kupony, które możemy znaleźć na AliExpress, to doskonała okazja do zaoszczędzenia kilku (czasem kilkudziesięciu, a w skrajnych przypadkach – kilkuset) złotych. W tym poradniku dowiesz się skąd wziąć kupony na AliExpress, jaka jest ich wartości, czy można je łączyć oraz jak sprawdzić jakie kupony już mamy.[/align]
 1. Czym są kupony?

  Kupon to swego rodzaju bon zniżkowy, który obniża nam cenę danego produktu, o wartość kuponu. Przykładowo, jeżeli jakaś rzecz kosztuje $10, a my posiadamy kupon o wartości $2, to ostatecznie za zamówienie zapłacimy $8.
 2. Rodzaje kuponów:

  Wyróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje kuponów:
  – kupony, które możemy dostać w sklepie od sprzedawców,
  – kupony, które możemy ‚wygrać’ określonymi sposobami od AliExpress.

  Kupony od sprzedawców:

  Uprawniają nas do uzyskania zniżki na jeden lub więcej wybranych produktów ze sklepu. Większość kuponów działa na zasadzie odejmowania wartości rabatu – na AliExpress można spotkać tysiące kuponów różnorakich wartości, na przykład rabat $2 za wydane $19. Jednak najbardziej kuszące są kupony z rabatem o równowartości kuponu, czyli $3 za wydane $3.01 – jeśli w sklepie jest masa rzeczy po kilka centów, możemy uznać to za zakupy życia (tzw. cebula deal).

  Obrazek
  Przykład kuponów od sprzedawcy.

  Kupony takie można znaleźć w sklepie sprzedawców. Jeśli jesteśmy na stronie produktu, wchodzimy w sklep sprzedawcy a następnie w zakładkę ‚Wyprzedaż przedmiotów’ (Sale Items). Jeśli kupony są dostępne, będą na samej górze strony.

  Obrazek Obrazek


  Dodatkowo, jeśli istnieje możliwość uzyskania rabatu, będzie to podane w informacjach przy danym produkcie. Wielu sprzedawców, prócz kuponu, dodaje także rabaty, które się sumują (zdjęcie poniżej).

  Obrazek Obrazek

  Pamiętajmy jednak, że sumują się tylko „Store Promotion”, które automatycznie obniżają kwotę zakupu (to nie są kupony) po osiągnięciu pewnej kwoty (powyżej po przekroczeniu $50, automatycznie kwota zostanie pomniejszona o $2), wraz z kuponami dodatkowymi. Dzięki temu powyższy produkt, po osiągnięciu kwoty zamówienia $50, ostatecznie będzie kosztował nas $46 ($2 automatycznie + $2 z kuponu).

  Obrazek

  Kupony które można wygrać od AliExpress

  W tym przypadku przydatna będzie aplikacja AliExpress na smartfony. Dzięki niej możemy zbierać tzw. Coinsy (za odpowiedni staż na apce – codzienna wizyta zwiększa ilość przyznawanych coinsów, ale tylko do 8 dnia.  Od tego czasu regularnie będziemy dostawać 16 coinsów za wizytę). Jeśli któregoś dnia nie zaglądniemy do zakładki ‚Coins&Coupons’ i nie klikniemy na złotą monetę, która przyznaje nam drogocenne monety, odliczanie zaczyna się od początku, czyli od 1 dnia.
  Drugą opcją na zbieranie coinsów jest gra Flip’n’win, jednak każda gra kosztuje nas 5 coinsów – dodatkowo, szanse na wygranie są bardzo małe. Gra jest analogiczna do słynnej gry „Memory”, gdzie trzeba zapamiętać i odwrócić takie same kafelki, by wygrać to, co się pod nimi kryje. Jednak wiele osób skarżyło się, że pomimo prawidłowego odkrywania kart wedle tego co zapamiętali, pojawiały się zupełnie do siebie nie pasujące kafelki. Pisaliśmy o tym szczegółowo w poradniku o zbieraniu punktów na AliExpress i wymienianiu ich na nagrody.
  Kiedy już mamy wystarczającą liczbę coinsów, możemy je wymienić. Przysługują nam dwie opcje: – kupony zniżkowe do różnych sklepów (wcześniej powszechne były zniżki o równowartości kuponu, natomiast teraz najczęściej trzeba wydać więcej, by cokolwiek zaoszczędzić) – ‚darmowe’ prezenty od różnych sprzedawców (nie są całkowicie darmowe, trzeba zapłacić aż JEDNEGO CENTA   
 3. Jak użyć kuponu?

  Kupon możemy użyć dopiero podczas ostatecznego podsumowania zamówienia, tuż przed płatnością. Kupon nie jest widoczny w koszyku. Dopiero gdy podamy adres dostawy i potwierdzimy chęć złożenia zamówienia, kupon automatycznie zostanie aktywowany lub będziemy mogli wybrać sami, który chcemy użyć.
 4. Czy kupony można łączyć?

  Kuponów od jednego sprzedawcy nie można łączyć. Jeśli sprzedawca oferuje kupony na $2 i $3 za wydane odpowiednio $2.01 i $3.01, a my w tym czasie zrobimy zakupy na ponad $5, to system niestety nam nie zsumuje kuponów. Lepiej w takim wypadku zrobić dwa osobne zamówienia.
  Jeśli dostępny jest kupon zniżkowy i dodatkowo zniżka od sprzedawcy (info przy produkcie), to te rabaty jak najbardziej się sumują
  Natomiast inaczej ma się sprawa z kuponem od AliExpress. Taki kupon obowiązuje na CAŁE ZAKUPY, nawet, jeśli są zrobione u różnych sprzedawców. Przykładowo robimy zakupy od sprzedawcy A, B i od C. Podczas podsumowania zamówienia widzimy ostateczną kwotę do zapłaty. Z kuponem AliExpress możemy obniżyć kwotę ostateczną do zapłaty, ale nie sumuje się on z poszczególnymi kuponami od sprzedawcy A, B i C. Chcąc skorzystać z kuponu u sprzedawcy A, nie będziemy mogli użyć kuponu od AliExpress i od sprzedawcy B i C.
 5. Gdzie mogę znaleźć zapisane kupony?

  W zakładce ‚My coupons’. Będą tam kupony od AliExpress i od sprzedawcy. Wszystkie, również te użyte i nieaktywne.

  Obrazek Obrazek
 6. Jak mogę skasować zużyte kupony lub te, których nie chcę?

  Problem w tym, że nie można. Trzeba je po prostu ignorować.
 7. Czy sprzedawca może przyznać mi specjalny kupon?

  Tak. Dostajemy wtedy powiadomienie o nowym kuponie. Znaleźć je można również w zakładce ‚My coupons’.
 8. Czy jeśli anuluję zakup, kupon zostanie mi przywrócony?

  Zjeść ciastko i mieć ciastko? Przy anulowaniu zakupu dostaniemy jedynie zwrot pieniędzy, i to tylko tyle, ile zapłaciliśmy – nie ile wynosiła cena przedmiotu bez zniżki. Kupon nie zostanie nam zwrócony, przepada.
 9. Co w przypadku sporu i full refundu?

  Zwrócona zostanie jedynie ta kwota końcowa, jaką zapłaciliśmy. Również kupon się nie odnowi. Wyjątek stanowiły kiedyś kupony od AliExpress. Składając wniosek o full refund, otrzymywaliśmy zwrot wartości produktu, czyli zarabialiśmy na tym.
 10. Skąd brać kupony? Czy jedynym wyjściem jest szukanie ich na własną rękę?

  Jest to jeden ze sposobów, ale jest on bardzo czasochłonny i nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Drugim sposobem jest uczestnictwo w facebookowych grupach, na których prócz okazyjnie niskich cen są również kupony zniżkowe wyszukane przez żądnych okazji AliLoversów (np. grupa Aliexpress za grosze – [KLIK]).

Awatar użytkownika
ania9393
Moderator
Moderator
Posty:71
Rejestracja:30 paź 2016, 11:26

Re: Kupony na Aliexpress - skąd je brać, czy się łączą, jak używać - PORADNIK

Post autor: ania9393 » 17 mar 2017, 15:01

Tutaj znajdziecie masę kuponów i cebul:
https://www.facebook.com/groups/496919140488504/

tereskawarzynska123
Newbie
Newbie
Posty:1
Rejestracja:10 gru 2017, 15:47

Re: Kupony na Aliexpress - skąd je brać, czy się łączą, jak używać - PORADNIK

Post autor: tereskawarzynska123 » 10 gru 2017, 15:58

Mam dostępne kupony na 14.55 przy zakupie powyżej 18 złotych. Kiedy chce zamówić rzecz która ten kupon obejmuje to nie mogę zapłacić. Próbowałam na tańszej rzeczy poniżej tych 18 złotych i kieruje mnie do zapłaty. Wie ktoś o co to może chodzić?
Załączniki
Screenshot_2017-12-08-21-43-29.png
Screenshot_2017-12-08-21-43-29.png (14.09KiB)Przejrzano 3632 razy
Screenshot_2017-12-08-20-54-01.png
Screenshot_2017-12-08-20-54-01.png (35.55KiB)Przejrzano 3632 razy

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Posty:194
Rejestracja:24 paź 2016, 21:18
Kontaktowanie:

Re: Kupony na Aliexpress - skąd je brać, czy się łączą, jak używać - PORADNIK

Post autor: AliLove.pl » 12 gru 2017, 23:32

tereskawarzynska123 pisze:
10 gru 2017, 15:58
Mam dostępne kupony na 14.55 przy zakupie powyżej 18 złotych. Kiedy chce zamówić rzecz która ten kupon obejmuje to nie mogę zapłacić. Próbowałam na tańszej rzeczy poniżej tych 18 złotych i kieruje mnie do zapłaty. Wie ktoś o co to może chodzić?
Zapoznaj się z naszym poradnikiem odnośnie frozen order. Zamówienie jest albo zamrożone, albo sprzedawca je anulował i nie chce sprzedać.