Zegarek CLUSE jak rozpoznać podróbkę?

Wszystko to, co nie pasuje do innych działów, a związane jest z AliExpress.

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Posty: 194
Rejestracja: 24 paź 2016, 21:18
Kontaktowanie:

Zegarek CLUSE jak rozpoznać podróbkę?

Post autor: AliLove.pl » 23 gru 2016, 00:54

CLUSE jak poznać podróbkę?

Kolejny poradnik - po zegarkach Daniela Wellingtona - pokazujący jak rozpoznać podróbkę zegarka. Tym razem są to zegarki Cluse.
Obrazek
Zegarki CLUSE stały się hitem zakupowym na AliExpress. Stylistyka podobna do Daniela Wellingtona, niezbyt wymagające elementy do skopiowania. Rzec można, że wręcz nie do odróżnienia są te chińskie zegarki. Czy aby na pewno? Sprawdźmy to.
Porównajmy sobie dwa modele - na bransolecie oraz na skórzanym pasku i odpowiedzmy na pytanie tytułowe: CLUSE jak poznać podróbkę?

Zegarki CLUSE - bransoleta

Na AliExpress zegarki CLUSE na bransolecie są w czterech wersjach kolorystycznych. Srebrne, złote, miedziane i czarne. Dla porównania weźmy zegarki na srebrnej bransolecie.
Fakt, z daleka zegarki CLUSE wyglądają jak oryginał, ale w rzeczywistości te zegarki są jedną wielką porażką. Nie ma prawie ani jednego elementu dokładnego jak w oryginale.
Zapięcie i bransoleta. Kształt samej spinki jest praktycznie identyczny, ale grawer na nim jest znacząco różniący się od oryginału. Font w podróbce jest znacznie większy, z większymi odstępami między literami, a same litery są znacznie cieńsze niż w oryginale.
Sama bransoleta jest również kompletnie inna niż w oryginale. Jej "gramatura" w podróbce jest znacznie większa niż w oryginale.
Obrazek

Samo zakończenie bransolety również zdradza jeden mały detal. Osłona zakończenia w podróbce jest bardziej kwadratowa niż w oryginalnym zegarku. Oryginał posiada zaokrąglone krawędzie.
Obrazek
Obrazek

Jak wygląda tył zegarka? Również inaczej niż w oryginale. Inny font, inne napisy i ich rozkład. O widocznie innym mocowaniu bransolety już nie wspomnę.
Obrazek

Teraz czas na najważniejszy element zegarka - jego tarcza. W czym tkwi różnica? Znacznie mniejszy napis CLUSE na tarczy, ponadto jest on przyklejony, a nie nadrukowany. Koperta również jest znacznie grubsza i posiada jednolite szkło, które nie załamuje się przy brzegach. Prezentowana tutaj podróbka posiada akurat dobrze odwzorowane wskazówki jak i "trójkąty" godzin. Niektóre podróbki mają całą tarczę wydrukowaną.
Obrazek

Widać różnicę?

Zegarki CLUSE - skórzany pasek

Ok, weźmy teraz pod lupę skórzane paski w zegarku CLUSE. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób teraz może się załamać, bo wierzyło dotychczas, że ma podróbkę idealną z oryginałem. Ja przechodząc ulicą i widząc ludzi z zegarkami DW czy CLUSE natychmiast jestem w stanie rozpoznać podróbkę. Jedną dziewczynę nawet zapytałem o link do zegarka. Jej zaczerwienienie było nie do opisania. Problem w tym, że nie chciałem jej jakoś dopiec, a porozmawiać o zakupach na AliExpress jak z innym AliLoversem :)
Wróćmy jednak do zegarka. Lecimy z grubej rury. Za przykład posłuży zegarek z brązowym paskiem.
Tarcza. Podobnie jak wyżej. Inna czcionka, inny jej rozmiar, grubsza koperta.
Obrazek

Sam pasek nieznacznie odbiega od oryginału. Różnica jest wyczuwalna w dotyku. Oryginał jest gruby, twardy i ma typowe dla skóry odbarwienia. Również jego zakończenie jest bardziej ostre. Z drugiej strony spinka również znacznie się wyróżnia. Inna czcionka i sam napis wygrawerowany, a nie namalowany.
Obrazek

Obrazek

Teraz sam pasek i logo na nim. Logo w zegarkach CLUSE jest tylko na jednym pasku - od strony spinki. Oryginały posiadają jedną czcionkę w różnych rozmiarach, podróbki praktycznie w każdym miejscu mają inną czcionkę. Różnica w napisie jest oczywista. Inne jest także mocowanie spinki do paska jak i samego paska do koperty.
Obrazek

Drugi pasek i potwierdzenie autentyczności skóry. Znowu różnica jest oczywista.
Obrazek

Tył zegarka wygląda w przypadku oryginału - tak samo jak w zegarku na bransolecie, w przypadku podróbki - zupełnie inaczej, ale też inaczej niż w podróbce na bransolecie.
Obrazek

Na tym kończą się różnice między oryginałami, a podróbkami zegarka CLUSE.PodsumowaniePowyższy artykuł pokazuje jak łatwo odróżnić podróbkę zegarka od oryginału, ale jest on pomocny przy szukaniu idealnej kopii. Czy jest to duża różnica? Sądzę, że nie ma ANI JEDNEGO wspólnego elementu, więc różnice są ogromne.
Jakie są wasze wrażenia? Posiadacie zegarek Cluse? Zapraszamy do dyskusji na ten temat w komentarzu oraz na naszym forum dyskusyjnym lub grupie na Facebooku.

Awatar użytkownika
Domnyq
Newbie
Newbie
Posty: 9
Rejestracja: 06 mar 2017, 05:22

Re: Zegarek CLUSE jak rozpoznać podróbkę?

Post autor: Domnyq » 06 mar 2017, 05:41

Moje 3 grosze a propos zegarków CLUSE - wiele zegarków ma defekt napisu głównego na kopercie. W przypadku modelu który miałem w ręku, literka L była zawsze grubsza niż reszta. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie, bo tarcza zegarka jest jego wizytówką. Jak ma defekt, to świadczy dużo o jego właścicielu ;)

Awatar użytkownika
kaite
Newbie
Newbie
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2017, 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek CLUSE jak rozpoznać podróbkę?

Post autor: kaite » 07 mar 2017, 15:00

  Zamawiałam, jakiś czas temu zegarek Cluse i nie podoba mi się. Zapięcie jest z dziurkami jak w zwykłym zegarku. Dużo lepiej by wyglądał jakby nie był logowany tylko no name, wtedy bym mogła go nosić a tak to wstyd :)

Odpowiedz