Zakupiony towar nie doszedł - Problem z zwrotem kasy

Problemy ze sporami, eskalacjami, anulowaniem płatności i zapłaty, zwrotami itp.

pcmaniac54
Newbie
Newbie
Posty:1
Rejestracja:30 sie 2021, 23:34
Zakupiony towar nie doszedł - Problem z zwrotem kasy

Post autor: pcmaniac54 » 30 sie 2021, 23:49

Witam,

proszę was o poradę co zrobić w przypadku gdy zamówiony towar nie doszedł do mnie ( mam screeny z trakingu ), gdyż podobno z danych śledzenia zostało zatrzymane na cle.
Założyłem po upływie terminu spór który aliexpress uwalił uzasadniając to że według ich informacji towar został doręczony. Jednak na żadnym z serwisów śledzących nie ma informacji o tym a jedynie informacja ze paczka utknęła na cle.
Dzwoniłem do naszego urzędu celnego i tam nie mieli namiarów na paczke. W poczcie polskiej na infolinii otrzymałem ze co prawda dostali numer na paczkę jednak nie ma fizycznego przekazania przez zewnętrznego przewoźnika paczki. I z informacji jakie podaje serwis alipaczka.pl paczka podobno utknęła na Węgrzech.
Po przesłaniu wszystkich zrzutów z tego co mogłem zrobić i opisaniu moich poszukiwań aliexpress z uporem maniaka twierdził, że to po mojej stronie leży odebranie paczki z cła. Jednak na cle w Polsce mojej paczki nie ma. Nie wiem gdzie się podziała. Po odwołaniu od werdyktu aliexpress otrzymałem rozszczygnięcie, że bardzo żałują ale wedle nich paczka została dostarczona prawidłowo ?? !! Nie mam na to dowodów bo nic takiego nie przedstawili.
Zamówiony towar był z oznaczeniem że jeśli nie otrzymam go w 75 dni to mam zwrot pieniędzy.

A na dziś to nie mam kasy a na PLN to 900 zł. Więc co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Jest jakaś droga na odzyskanie kasy. Proszę o konstruktywne podpowiedzi.