Jak otworzyć spór na AliExpress? - Spory i Reklamacje - Eskalacja i Zwrot

Problemy ze sporami, eskalacjami, anulowaniem płatności i zapłaty, zwrotami itp.

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Jak otworzyć spór na AliExpress? - Spory i Reklamacje - Eskalacja i Zwrot

Post autor: AliLove.pl » 14 lis 2016, 13:05

Jak otworzyć spór na AliExpress?

Obrazek

Reklamacje i spory są niestety nieodłącznym elementem zakupów na AliExpress. Na szczęście system zwrotów i sporów na AliExpress działa znacznie sprawniej niż na naszych rodzimych serwisach typu Allegro. Mamy praktycznie 100% gwarancji na to, że nasze pieniądze nie przepadną. Jak to zrobić? Zapoznajcie się z tym poradnikiem.

By zacząć "przygodę" ze sporami, musimy zrozumieć podstawowy mechanizm działania systemu ESCROW jak i AliExpress. Gdy płacimy za zakupy, nasze pieniądze nie trafiają do Chińskiego sprzedawcy, a do pośrednika. Sprzedawca na AliExpress póki co widzi nasze pieniądze wirtualnie, ale to my decydujemy o tym, czy mu je przekażemy. Póki co, nad naszymi pieniędzmi czuwa AliExpress. Jakie to ma znaczenie dla sporu? Takie, że w przypadku gdy towar nie dotarł - najczęściej z winy firm logistycznych, sprzedawca nie jest niczemu winny w tym wypadku, chociaż mógł zastanowić się nad metodą dostawy - sprzedawca nie posiada naszych pieniędzy i nie cieszy się teraz, zacierając ręce, że oszukał polskiego klienta. Gdybyśmy potwierdzili otrzymanie towaru, wówczas nasze pieniądze fizycznie trafią do sprzedawcy. O co w takim razie walczymy i gdzie są pieniądze? Otóż zakładając spór (dispute) walczymy o pieniądze, które są - kolokwialnie mówiąc - zawieszone w próżni. Jeżeli zgłaszamy reklamację, to sprzedawca może najwyżej zgodzić się na zwolnienie naszej wpłaty z owej "próżni". Jeżeli jednak sprzedawca jest uparciuchem i mimo ewidentnej jego winy, nadal nie chce zwolnić naszej wpłaty, decydować będzie o tym zespół AliExpress podczas eskalacji sporu - Dispute Escalate.

Ok, po tym wstępie, wróćmy jednak do sedna tego poradnika i sprawdźmy jak uporać się z założeniem sporu. Poradnik został podzielony na kilka segmentów - bloków, w których każdy będzie mówił o innym przypadku.

Zbierając materiał z pytań osób na naszej grupie na Facebooku jak i prywatnych wiadomości, postanowiliśmy przedstawić najważniejsze aspekty sporów:
  • Jak otworzyć spór na AliExpress gdy towar nie dotarł
  • Jak otworzyć spór na AliExpress gdy towar okazał się uszkodzony, inny, niekompletny itd.
  • Jak anulować spór na AliExpress? Czy warto to robić?
  • Zwrot pieniędzy na Paypal? Ponowna wysyłka towaru? Kupon rabatowy zamiast pieniędzy?
  • Eskalacja sporu na AliExpress? Jak ją zrobić?
  • Odesłanie towaru do Chin przez AliExpress? Jak to zrobić? Czy warto?
Na powyższe pytania, odpowiedź została udzielona w poniższym wideoporadniku. Mimo iż jest on długi, aby jednak nie błądzić, na początku zostało stworzone Menu. Włączając adnotację w filmie, będziecie mogli przejść do wybranego fragmentu na filmie przy pomocy jednego kliknięcia.

Awatar użytkownika
kaite
Newbie
Newbie

Re: Jak otworzyć spór na AliExpress? - Spory i Reklamacje - Eskalacja i Zwrot

Post autor: kaite » 07 mar 2017, 15:08

Zamawiałam kilka rzeczy u pewnego sprzedawcy z kuponem. Po jakimś czasie miałam informację, że wysyłka została anulowana. Sprzedawca kazał mi założyć spór. I tu moje pytanie. Czy mogę założyć spór jeden za wszystkie przedmioty czy muszę jak zawsze za każdą osobno? 

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: AliLove.pl » 08 mar 2017, 12:14

kaite pisze:Zamawiałam kilka rzeczy u pewnego sprzedawcy z kuponem. Po jakimś czasie miałam informację, że wysyłka została anulowana. Sprzedawca kazał mi założyć spór. I tu moje pytanie. Czy mogę założyć spór jeden za wszystkie przedmioty czy muszę jak zawsze za każdą osobno? 
Każdy produkt z osobna niestety.

moniaer1
Newbie
Newbie

Post autor: moniaer1 » 08 mar 2017, 23:15

kaite - przy następnej okazji gdy będziesz korzystała z dużego kuponu to wybieraj produkty z wyższej półki cenowej:) wtedy szybciej uda Ci się takie zamówienie skompletować( no i w ogóle masz szanse na opłatę tego zamówienia, bo w przypadku dużych kuponów często jest tak, że sprzedawca szybko zwija sklep i niestety nie udaje nam się nic upolować:) )no i w razie sporu nie będziesz musiała prosić o zwrot kasy za kilkanaście rzeczy, tylko za kilka. 

czaron87
Newbie
Newbie

Post autor: czaron87 » 12 mar 2017, 16:44

Najgorzej jak kupisz taką rzeczy w której nie można udowodnić wady. Np szelestu w słuchawce telefonu lub słuchawek audio itp. Wtedy żadne otwieranie sporu nie pomoże

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: AliLove.pl » 30 kwie 2017, 01:51

czaron87 pisze:  
Najgorzej jak kupisz taką rzeczy w której nie można udowodnić wady. Np szelestu w słuchawce telefonu lub słuchawek audio itp. Wtedy żadne otwieranie sporu nie pomoże
Możesz spróbować nagrać film lub iść do studia nagrań i czułym mikrofonem to wszystko ponagrywać ;D