DHL MASOWO oddaje przesyłki do kontroli

Wszystkie sprawy związane z metodami wysyłek, problemami z dostawą, numerami śledzenia i śledzeniem przesyłek, sprawami związanymi z Urzędem Celnym, cłem, podatkami itp.

Mojekolekcje
Newbie
Newbie

DHL MASOWO oddaje przesyłki do kontroli

Post autor: Mojekolekcje » 03 kwie 2017, 15:00

Witajcie

Nie wiem czy i wy zauważyliście  ale od kilku tygodni DHL oddaje przesyłki do kontrolicelnej  

-czy waszym zdaniem  z Chin elektronika musi posiadać instrukcje w j.polski?
jaka żaokiled ,rutery wi-fi  komputery itp  

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: DHL MASOWO oddaje przesyłki do kontroli

Post autor: AliLove.pl » 05 kwie 2017, 00:07

DHL oddaje przesyłki do kontroli celnej z automatu, o ile zadeklarowana wartość przekracza $20, a czasami i te niższe też oddaje, ale to już rzadziej. To nie tyle też wina samego DHL, co UC który ostatnio nawet przy przesyłkach przez PP podnosi kontrole.

Elektronika o ile sprowadzana na użytek własny nie musi posiadać instrukcji w J. polskim.

Awatar użytkownika
Tymcio
Newbie
Newbie
Kontaktowanie:

Re: DHL MASOWO oddaje przesyłki do kontroli

Post autor: Tymcio » 05 kwie 2017, 11:48

DHL ma własną służbę celną i oni wrzucają wszystko co wyższe do niej. Dzięki temu my musimy zapłacić VAT, a oni dodatkowo obciążają nas kosztem oclenia.

Co do instrukcji, to UC wymaga, by towar sprowadzany do kraju miał instrukcję w języku polskim oraz posiadał certyfikat dopuszczenia do używania na terenie EU (wiele osób pisało do mnie już w sprawie instrukcji do różnych urządzeń lub informacji o potwierdzeniu certyfikatów, szczególnie w kwestii smartfonów).

Jedynym źródłem, które potwierdzi informacje wymagane przez UC to ustawa (nie polecam szukać tych informacji na żadnej stronie).
Aktualności || Recenzje || Poradniki || Testy || Smartfony || Tablety || Gadżety
GizChina Polska - Wszystko o elektronice z Chin i nie tylko