WER Warszawa - co to jest? Jak długo trzeba czekać? Kiedy puszczą przesyłkę?

Wszystkie sprawy związane z metodami wysyłek, problemami z dostawą, numerami śledzenia i śledzeniem przesyłek, sprawami związanymi z Urzędem Celnym, cłem, podatkami itp.

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Posty: 194
Rejestracja: 24 paź 2016, 21:18
Kontaktowanie:

WER Warszawa - co to jest? Jak długo trzeba czekać? Kiedy puszczą przesyłkę?

Post autor: AliLove.pl » 16 gru 2016, 21:39

 
 
WER Warszawa - kompendium wiedzy

ObrazekW tym poradniku znajdziesz na większość pytań dotyczących tajemniczego miejsca w Polsce - WER WARSZAWA.
Co to jest? Jak się skontaktować? Gdzie to jest? Co to oznacza? Dlaczego moja przesyłka długo tam leży?

1. Co to jest i co to znaczy WER Warszawa?

WER to skrót od Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Jest to miejsce do którego trafiają wszystkie paczki, na swojej drodze. Samych WER w Polsce jest kilka, ale Chińskie przesyłki w pierwszej kolejności trafiają z lotniska do WER Warszawa. Tutaj w skrócie można stwierdzić, że następuje ich sortowanie i podział na miejsca do których w następnym kroku mają trafić. Z tego miejsca też przesyłki zatrzymywane są w pierwszym w kraju Urzędzie Celnym.

2. Gdzie jest WER Warszawa, jaki mają numer telefonu i jak się z nimi skontaktować?

Kontakt z WER Warszawa graniczy z cudem, gdyż dzwoniąc na podany niżej numer telefonu, albo nikt nie odbiera, albo jest on zajęty (zapewne ktoś inny w tym czasie próbuje się połączyć i też się irytuje, że nikt nie odbiera). Z drugiej strony, ogrom pracy jest tam tak duży, że nie ma się co dziwić, że nikt nie odbiera, aczkolwiek obsadzenie kogoś na stanowisku kontaktu z klientami, byłoby dobrym pomysłem.
W każdym razie WER Warszawa mieści się pod adresem:
Ulica: ul. Łączyny 8Kod pocztowy: 02-802 Warszawa
Tel 1: 22 548-13-91Tel 2: 22 548-13-20
Czynne w dni robocze: 08:00-20:00
Obrazek

3. Dlaczego moja paczka tak długo tam leży i na co czeka? Czy ją dostanę? Kiedy ruszy dalej?
To jedno z najczęściej padających pytań odnośnie WER Warszawa. Jeszcze niecały rok temu, gdy przesyłka trafiała do WER W-wa, wystarczyły maksymalnie 4 dni, by trafiła ona do nas. Teraz niestety znacznie się to wydłużyło. Dlaczego? Otóż przekłada się na to wiele czynników. Jednym z nich jest właśnie ilość zamówień i otrzymywanych paczek.
Należy pamiętać, że do WER Warszawa trafiają nie tylko przesyłki i listy z zagranicy, ale także nadawane w kraju. Ludzie pracujący tutaj mają dużo przesyłek do przejrzenia i prawidłowego posortowania. Wspierani są przez maszyny, ale to czasami nie wystarcza. Ponadto WER ma priorytety rozdzielania przesyłek (przynajmniej do końca 2015 tak było). W pierwszej kolejności obsługiwane były przesyłki krajowe, następnie zagraniczne rejestrowane (polecone, z działającym numerem śledzenia aż pod dom), a następnie nierejestrowane w odpowiedniej kolejności (SF Express, china ordinary small packet plus aż po pocztę malezyjską). Od 2016 trochę się to zmieniło i schemat pracy uległ wyraźnej zmianie. Przesyłki rejestrowane potrafią tam leżeć tygodniami, a nierejestrowane dotrzeć w klika dni i odwrotnie. Aktualnie czas dostawy przesyłki z WER Warszawa to loteria i wróżenie z fusów. Nie da się jasno określić kiedy paczka/list ruszy w dalszą podróż.
Dodatkowo na opóźnienia wpływa mają przestoje związane ze świętami jak i strajkami, które ostatnio dosyć często mają miejsce. Pracownicy żądają podwyżek, Poczta Polska redukuje etaty i odbywa się to niekorzystnie na nas, konsumentach.
Równie oburzającym incydentem ostatnim czasem, stają się kradzieże i niszczenie przesyłek. Od początku 2016 roku, liczba osób składających reklamacje jak i ogólnie wyrażające swoje niezadowolenie wzrosła, z powodu otrzymywania przesyłek oklejonych taśmą poczty i z informacją, że "Produkt dotarł do kraju uszkodzony". Tylko ciekawe jest to, że z całego rozdartego opakowania znika akurat sam telefon lub ubrania, a koperta dociera pusta. No cóż, dlaczego tak się dzieje pozostawiam każdemu z Was do interpretacji, na podstawie powyższych zdań.

Podsumowując (tl;dr): Chyba tylko Wróżbita Maciej jest w stanie przewidzieć kiedy przesyłka ruszy dalej z WER Warszawa.

Awatar użytkownika
Tymcio
Newbie
Newbie
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2017, 00:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: WER Warszawa - co to jest? Jak długo trzeba czekać? Kiedy puszczą przesyłkę?

Post autor: Tymcio » 09 mar 2017, 00:12

  Generalnie, WER Warszawa w okresie zwykłym (bez promocji z okazji świąt, etc) = od 1 do tygodnia czekania. W okresie świątecznym, 11 listopada, etc... nawet 2-3 tygodnie.
Aktualności || Recenzje || Poradniki || Testy || Smartfony || Tablety || Gadżety
GizChina Polska - Wszystko o elektronice z Chin i nie tylko

xBARTEXx
Newbie
Newbie
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:25

Re: WER Warszawa - co to jest? Jak długo trzeba czekać? Kiedy puszczą przesyłkę?

Post autor: xBARTEXx » 11 mar 2017, 16:38

Mi paczka w WER Warszawa najdłużej leżała miesiąc i 1 tydzień. ;) dodam, że to był okres świąt.