DHL z AliExpress - jakie opłaty? Cło? Vat?

Wszystkie sprawy związane z metodami wysyłek, problemami z dostawą, numerami śledzenia i śledzeniem przesyłek, sprawami związanymi z Urzędem Celnym, cłem, podatkami itp.

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

DHL z AliExpress - jakie opłaty? Cło? Vat?

Post autor: AliLove.pl » 16 gru 2016, 21:40

[align=center]Obrazek[/align]
[align=center]Wysyłka kurierem DHL z Aliexpress (i nie tylko). Vat? Cło?Zamawianie towaru z Chin staje się coraz cięższe. Nie ze względu na trudność zakupów, które z chwili na chwilę są ułatwiane dla polskich konsumentów, ale w związku z czasem dostawy przez "majfrendów". Z niewiadomych przyczyn zaprzestali wysyłania przesyłek rejestrowanych, czy też nierejestrowane ale przez szybszego przewoźnika np. Yanwen, a spodobało im się wysyłanie paczek najwolniejszą z możliwych - pocztą Malezyjską. Wysyłka kurierem DHL z Aliexpress jest znacznie szybsza i pewniejsza.

Wielu kupujących bardzo się niecierpliwi i zastanawia się nad wyborem przesyłki kurierskiej. Nim jednak zdecydują się w pełni, pytają w internecie o to jak wygląda proces dostawy towaru właśnie przy pomocy tego przewoźnika. Niestety wiele opinii na forach i grupach Facebooka jest albo nieprawdziwych, albo już nieaktualnych. W tym poradniku przedstawimy Wam jak wygląda proces zakupu, odprawy celnej oraz opłat na stan regulaminowy DHL na rok 2016.
Cały artykuł dostępny:
http://alilove.pl/wysylka-kurierem-dhl-z-aliexpress/[/align]

sowus5
Newbie
Newbie

Odp: DHL z AliExpress - jakie opłaty? Cło? Vat?

Post autor: sowus5 » 16 gru 2016, 21:44

Witam.  Chce zamówić led pary z Aliexpress w zestawie 20szt z darmową wysyłka kurierem DHL koszt zestawu to 465$. I moje pytanie ile wyjdą mnie opłaty za taką przesyłkę (~1800zł) + ?? Cło/Vat ?? Ile to maksymalnie może wyjść??  Pozdrawiam i jeśli coś jest nie tak to proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój pierwszy post na forum.

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: AliLove.pl » 16 gru 2016, 21:47

Hej witamy na forum!
Sprawa wygląda tak: 22% vat + 3.5% cło powinno być.

master2007
Newbie
Newbie

Post autor: master2007 » 16 gru 2016, 21:49

Siema  :)
Jestem nowy na forum więc jak coś napisze nie tak to sorki  ;D
Chce zamówić tel z chin i jest opcja wysyłki DHL za free. Telefon kosztuję 108 USD i teraz mam pytanie jak będzie wyglądała sprawa Vatu czy cła. Czytałem artykuł odnośnie wysyłki DHL ale nie zrozumiałem do końca ;/. Czyli czekają mnie jakieś dodatkowe opłaty przy zamówieniu DHLem? Zamówiłem już kilka telefonów ale na razie wszystko pocztą i na 6 sztuk tylko jedna była otwarta i obarczona cłem jak będzie tutaj?
Z góry dzięki za pomoc  :)

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: AliLove.pl » 16 gru 2016, 21:50

Duża szansa na Vat 23%

master2007
Newbie
Newbie

Post autor: master2007 » 16 gru 2016, 21:51

Czyli jednak lepiej będzie zamówić przez SG  :)

moniaer1
Newbie
Newbie

Re: DHL z AliExpress - jakie opłaty? Cło? Vat?

Post autor: moniaer1 » 08 mar 2017, 23:07

Hej, a jak jest z zakupem oświetlenia do domu? czy warto zamawiać na alie? jeśli np lampa będzie kosztowała 50$ czy 70$ ? zostaje wtedy naliczone cło lub vat ? Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Tymcio
Newbie
Newbie
Kontaktowanie:

Post autor: Tymcio » 09 mar 2017, 00:04

Jeśli wyślesz przez DHL, to VAT/Cło + opłata dla DHL jest na 90% ;)
Aktualności || Recenzje || Poradniki || Testy || Smartfony || Tablety || Gadżety
GizChina Polska - Wszystko o elektronice z Chin i nie tylko

godeath
Newbie
Newbie

Post autor: godeath » 09 mar 2017, 20:38

ja mam chyba farta bo brałem coś DHL-em i weszło bez VATu ;)

czaron87
Newbie
Newbie

Post autor: czaron87 » 12 mar 2017, 16:42

Zamawiam od pół roku i jeszcze żadnych opłat nie pobrano odemnie ale to chyba przez to że tryzam się zasady aby nie kupować rzeczy droższych niż 50 USD

oliviaanna
Newbie
Newbie

Post autor: oliviaanna » 14 mar 2017, 17:56

Chcę zamówić okulary na Aliexpres w ilości ok 50 sztuk za kwotę poniżej 150 euro by nie płacić cła. Jaki vat zapłacę przy takim produkcie i czy lepiej  będzie podzielić zamówienie na 5x10 sztuk czy 2x25 sztuk też przejdzie i na odprawie nikt się nie doczepi, że za duża ilość jak na użytek własny? Jaki sposób przesyłki najlepiej wybrać?
Jak to jest z fakturą, potrzebnymi dokumentami do odprawy i certyfikatem CE? Czy chińscy sprzedawcy wystawiają je bez problemu? 

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: AliLove.pl » 15 mar 2017, 11:07

oliviaanna pisze:Chcę zamówić okulary na Aliexpres w ilości ok 50 sztuk za kwotę poniżej 150 euro by nie płacić cła. Jaki vat zapłacę przy takim produkcie i czy lepiej  będzie podzielić zamówienie na 5x10 sztuk czy 2x25 sztuk też przejdzie i na odprawie nikt się nie doczepi, że za duża ilość jak na użytek własny? Jaki sposób przesyłki najlepiej wybrać?
Jak to jest z fakturą, potrzebnymi dokumentami do odprawy i certyfikatem CE? Czy chińscy sprzedawcy wystawiają je bez problemu? 
Licz się z kontrolą celną przy takiej ilości. VAT 23% od wartości zakupu.
Do odprawy potrzebny będzie screen z AliExpress (faktury chińczycy nie wystawiają, jak już to taką, którą sobie możesz sama wydrukować w wordzie). Certyfikaty CE? Nie ma na to szans przy tego typu produktach.

Zbyszek810
Newbie
Newbie

Post autor: Zbyszek810 » 10 lut 2018, 05:14

O czym mówi nam ten artykuł ? Jeśli ktoś nie jest troszkę zaznajomiony w temacie to pomyśli, że na prawdę nie mogą pobierać od osób prywatnych i jak tym wpisem można się bronić przed kurierem ?
Na stronie DHL znajdziemy zapisy odnośnie prowizji wykładowej "Opłata stosowana przy imporcie przesyłek nie dokumentowych dla których DHL zaliczkowo pokrywa należności celne, podatkowe i inne opłaty nałożone przez urząd celny celem wykonania niezwłocznej odprawy celnej w przypadku odbiorców, którzy nie mają kontraktu z DHL, np. osoby prywatne. "

W cenniku DHL czytam, że: Odprawa zbiorcza De Minimis
Usługa umożliwiająca zbiorczą odprawę celną przesyłek De
Minimis w imporcie, o niskiej wartości rzeczywistej (mniejszej niż
22 EUR)

I za tę odprawę nie płacimy dodatkowych opłat
Powyżej 22 powinna być normalna odprawa za co DHL pobiera 2,5% opłat nie mniej niż 69zł +17 upoważnienie.

Ja rozumiem jak mi przyjedzie do domu kurier i zażąda 69zł to mogę próbować i nie chcieć płacić, bo upoważnienia nie podpisywałem i nikogo do niczego nie upoważniałem. Ale jeśli DHL przysyła do wypełnienia deklarację i upoważnienie i kurier to odbiera no to jak się przed tym bronić, w myśl "bo jestem osobą prywatną" nie dam upoważnienia nie opodatkują i nie dostanę towaru więc jesteśmy stawiani przed faktem dokonanym.
Choć jak czytam po internecie to Vatują paczki od większych sum a ludzie prowizji nie płacą, tak pół na pół i bądź tu mądry jak to powinno być i od czego zależne ? Błędy w dhl, że nie pobierają od każdego ? Na infolinii działu celnego mówią, że każdy płaci prowizję czyja paczka jest indywidualnie clona.
Więc próbuję to ustalić jak to jest ale nie daję rady, może ktoś z was tutaj bardziej to rozumiem o co tu chodzi ?

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: AliLove.pl » 15 lut 2018, 20:33

DHL ma dziwną polityką, która jest niezrozumiała, bo sami sobie zaprzeczają i nie postępują zgodnie z regulaminem.
Paczka potrafi przyjść bez uprzedniego kontaktu z już podliczonym tylko podatkiem (bez prowizji) i tyle. Czasami paczka dotrze z podliczonym podatkiem i prowizją. Innym razem DHL będzie się kontaktował przed odprawą celną i informuje o kosztach odprawy. Wtedy możemy je pominąć sami dokonując odprawy celnej.

Jednak jeżeli nie wyraziliśmy zgodę na wystąpienie w naszym imieniu do UC to kwota pobrana za prowizję jest "nielegalna".

marooo
Newbie
Newbie

Post autor: marooo » 06 mar 2018, 20:40

Witam
Mam pewien problem i może mnie ktoś oświeci.
Dostałem przesyłkę z Chin dostarczoną przez DHL. Wartość wpisana w deklaracji 40 USD. Zanim przesyłka dotarła do PL zadzwonił Pan z Wawy podając się, że jest z UC i dopytywał ile metrów kabla jest w przesyłce. Ja przyznam szczerze, że nie pamiętałem dokładnie i powiedziałem że prawdopodobnie 15-17 ale ręki nie dam sobie uciąć, że musiał bym sprawdzić i wtedy mogę mu dokładnie powiedzieć.
Przesyłka dotarła na drugi dzień i się okazuje że został naliczony VAT i ok nie będę się kłócił jak trzeba to trzeba tylko problem w tym, że nie mogę dojść do tego dlaczego on jest akurat taki.
W przesyłce był kabel grzejny. Wartość 40$. Cło nie zostało naliczone. Sam VAT w wysokości 70zł.
Nie chciano żadnego potwierdzeni ile zapłaciłem, żadnych skanów, kopi przelewów i wychodzi na to że zapłaciłem 50% wartości przesyłki......pomoże ktoś bo ja chyba jestem na to za głupi.