Sprzedawca oferuje wysyłkę z Chin przez UK do innych krajów Unii bez VATu i cła, jak to działa?

Wszystkie sprawy związane z metodami wysyłek, problemami z dostawą, numerami śledzenia i śledzeniem przesyłek, sprawami związanymi z Urzędem Celnym, cłem, podatkami itp.

EmeraldSkies
Newbie
Newbie

Sprzedawca oferuje wysyłkę z Chin przez UK do innych krajów Unii bez VATu i cła, jak to działa?

Post autor: EmeraldSkies » 05 sty 2018, 20:11

Jeszcze nigdy nie korzystałem z AliExpress, zastanawiam się nad skorzystaniem by kupić telefon komórkowy, ale mam pytanie. Znalazłem sprzedawcę, który sprzedaje telefony z Chin, ale nie bezpośrednio do Polski, tylko przez Wielką Brytanię, co według niego sprawia, że się omija opłaty celne i VAT. Sprzedawca ma mnóstwo pozytywnych opinii (wszystkie opinie klientów z Polski mają 5 gwiazdek), i jest oznaczony jako "Top Brand", cokolwiek to znaczy. Czy taki sposób wysyłki rzeczywiście pozwala ominąć płacenie VATu? Jak to działa? Tutaj jest telefon z taką możliwością wysyłki.

Awatar użytkownika
AliLove.pl
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Sprzedawca oferuje wysyłkę z Chin przez UK do innych krajów Unii bez VATu i cła, jak to działa?

Post autor: AliLove.pl » 10 sty 2018, 17:41

Cześć,
Tak, to działa :)

Przesyłka wysyłana jest z Chin do UK, tam jest ewentualnie opłacany VAT i potem jest przepakowana i wysłana kurierem do PL :)