zwrot towaru do Chin koszty? oszustwo?

Wszystkie sprawy związane z metodami wysyłek, problemami z dostawą, numerami śledzenia i śledzeniem przesyłek, sprawami związanymi z Urzędem Celnym, cłem, podatkami itp.

marysia95
Newbie
Newbie

zwrot towaru do Chin koszty? oszustwo?

Post autor: marysia95 » 30 mar 2018, 10:32

Witam
niedawno zamówiłam na aliexpress przedmioty za ok 340$ wysłane zostały przez TNT, z racji że nie mogłam korzystać z internetu nie odczytałam wiadomości od sprzedającego, że mam zapłacić cło/podatek. Okazało się, że wpisałam błędny nr tel i podobno urząd celny nie mógł się ze mną skontaktować. Gdy odczytałam wiadomości od sprzedającego skontaktowałam się z TNT ale niestety przesyłka była już poza granicami polski i nie mogła już wrócić ("Zwrócono do nadawcy zgodnie z ustaleniami")
sprzedawca z Chin chce mnie obarczyć kosztami zwrotu przesyłki, podatkiem i cłem Chińskim, ale w tym momencie nie zwracają mi żadnych kosztów czy to legalne?
jest też możliwość powtórnego wysłania przedmiotu do Polski ale sprzedawca żąda 360$ co przewyższa wartość przedmiotu i z ceny 340$ zrobi się 700$, co zrobić w takim przypadku
skoro zwrócono zgodnie z ustaleniami, a ja z nikim tego nie ustalałam czy tak można?
czy urząd celny kontaktuje się tylko telefonicznie, przecież był tam mój adres?

z góry dzięki za odpowiedź